Megjelent a Magyarország harkályai című könyv!
Magyarországon eddig még nem adtak ki olyan könyvet, amelyik a harkályokról, erről a rendkívül népszerű madárcsoportról szól. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) tagjai által írt, most megjelent kötet mind a 9 magyarországi harkályfajt részletesen bemutatja. A 24 szerző és 60 természetfotós által összeállított, 300 fotót tartalmazó, 544 oldalas könyvben minden megtalálható, amit a harkályokról tudunk.
A harkályok egészen különleges szerepet töltenek be az élővilágban, mivel a fákba vésett odúikat a fiókák kirepülése után még évekig már fajok, úgynevezett másodlagos odúköltők vagy odúhasználók veszik birtoka. A harkályodúkban költ a kék galamb, több bagoly, a legtöbb cinege és légykapó, de ezekben alakítanak ki szülőszobát egyes denevérfajok is, és a különböző rovarok számára is fontos búvó vagy szaporodóhely lehet egy-egy korábban vésett harkályodú.
A harkályok – a fák doktorai – különleges szerepet töltenek be az erdők fennmaradásában is, ezért különösen fontos lenne olyan erdőgazdálkodást folytatni, amely lehetővé teszi, hogy minél több har5kályfaj megtalálja az életfeltételeit az erdőkben, városi parkokban stb. élőhelyeken.
A kötet egyedülálló karácsonyi ajándék lehet azok számára, akik a kertjükben élő, vagy az erdőkben megfigyelhető harkályok életével szeretnének részletesebben is megismerkedni.
A könyv már megvásároltható az MME web boltjában, de ott lesz a most hétvégén, november 30-án (szombaton) megrendezett 24. Tatai Vadlúd Sokadalom madárfesztiválon is, ahol akár több szerzővel is dedikáltatni lehet a heyszenen vásárolt saját példányunkat.