E-learning tanfolyamok kezdőtől a haladó szintig.
természetlesen

A TermészetLesen program - Bevezetés az MME madármonitoring munkájába I.

A kurzus célja, hogy bevezesse az érdeklődőket a madárszámlálók világába, amibe akár teljesen kezdőként is be lehet csatlakozni! 
A TermészetLesen programot azért hozta létre az MME, hogy azon kezdő madármegfigyelők is be tudjanak kapcsolódni a számlálásba, akik nemrég kezdtek el a madarakkal ismerkedni. 

Vágj bele! A programok egyszerűek, mégis rajtuk keresztül értékes adatokkal segítheted az MME munkáját. 

7 lecke ~ 85 perc
Részletek
Bevezetés az MME madármonitoring munkájába I.

Bevezetés az MME madármonitoring munkájába II.

A kurzusok bevezetnek a madárszámlálók világába. Miért és hogyan számlálják a madarakat? Milyen módszereket használunk? Hogyan kapcsolódhatok be ebbe a munkába?

Mindenkinek ajánljuk, aki szeretne többet tudni a madármonitoring programokról. Különösen ajánljuk azoknak az érdeklődőknek és MME önkénteseknek, akik szívesen bekapcsolódnának a felmérésekbe.

Kezdő és haladó fajismerettel rendelkezők is találnak majd olyat, amiben segíthetik adatgyűjtő munkánkat.

Ez a kurzus az MME madármonitoring programjait koordináló Monitoring Központot és az egyik legjelentősebb hazai biodiverzitás monitorozó programot, a Mindennapi Madaraink Monitoringja (MMM) – tárgyalja.

3 lecke ~ 90 perc
Részletek
fehér gólya

Madárismeret II. képzés - Madárvonulás

A madárismereti témák közül sok ember számára a legizgalmasabb a madárvonulás. Miért és hogyan alakult ki? Honnan tudják a madarak, hogy mikor és merre kell vonulni? Honnan tudják a kutatók, hogy merre és hogyan vonulnak a madarak? Ezekkel a kérdésekkel foglalkozik Madárvonulás képzésünk.
Mindenkinek ajánljuk, aki szeretne többet tudni a madárvonulásról. Különösen ajánljuk azoknak az érdeklődőknek és MME önkénteseknek, akik ellátogatnak a hazai madárgyűrűző állomásokra.

Madárbarát településfejlesztés

Madárbarát településfejlesztés képzés

A madaraknak az emberi környezet is élőhely, amely fészkelőhelyet, táplálékot, búvóhelyet nyújt. A településeken, emberi környezetben megtelepedő madarak ugyanúgy a természet részei, mint az erdők mélyén fészkelő fekete gólya vagy az iszapos vízben keresgélő sárszalonka.

Kötelességünk és érdekünk tehát a velünk élő élővilág megóvása, még akkor is, ha ez bizony sokszor konfliktushelyzettel jár. 

Ebben a tananyagban arra vállalkozunk, hogy szemléletmódot, tanácsot, útmutatást adjunk a településeken élő madarak és élőhelyeik védelméhez. Egyaránt szól önkormányzati tisztségviselőkhöz, döntéshozókhoz, civil szervezetekhez és minden polgárhoz. 

7 lecke ~ 155 perc
Részletek