Madárismeret I. képzés - Kezdő madarász
Madárismeret I. képzés - Kezdő madarász
Kurzusunk elvégzése után rácsodálkozol majd, hogy mennyi madár él körülöttünk, mi pedig segítünk eligazodni a tollas kavalkádban.
Köszöntünk kezdő madarászképzésünkön ! Ha eldöntötted, hogy érdekelnek a madarak, a legfontosabb, hogy elkezdj madarászként élni a hétköznapokban. Tudatosan szoktasd magad ahhoz, hogy odafigyelsz az utcában, a parkban, a kertben mozgó, a levegőben repülő madarakra, a környezet madárhangjaira. Meg fogsz döbbeni, hogy mennyi madár él körülöttünk, mi pedig segítünk eligazodni a tollas kavalkádban.
Ez a lecke olyan fontos ismereteket ad át, amelyeket tudnod kell a madarakról, mielőtt elkezdenéd a fajok azonosítását. A jövőbeli leckék erre a tudásra épülnek, ezért ehhez az oktatóanyaghoz bármikor visszatérhetsz.
Ez a lecke bemutatja, hogy a madarak azonosítása érdekében a színek elrendezését, mintázatát kell megvizsgálni, nem csak magukat a színeket. A lecke végére képesnek kell lenned leírni az ismert és a látott madarak alapvető színeit és mintázatát; felismerni a mintákat, amelyek ismétlődően megjelennek a különböző madarakon.
Bizonyos esetekben a szín és a nagyobb minták nem elegendőek a madár azonosításához. Az ilyen esetekben az átfogó képpel kell kezdeni, majd alaposabban meg kell vizsgálni a kisebb határozójegyeket. A lecke végére képesnek kell lenned meglátni a kisebb határozójegyeket, hogy elkülönítsd a hasonló színnel rendelkező madarakat; különbséget fogsz tudni tenni a fiatal és öreg (felnőtt), valamint a hím és tojó madarak tollruhája között.
Reméljük, hogy érdekesnek és hasznosnak találtad kezdő madarászképzésünket, és a következő madarászsétádon már rutinosan fogod alkalmazni a megszerzett tudást. Töltsd ki a tesztet tudásod ellenőrzéséhez!
Felhasznált irodalom:
The CornellLab: Bird Academy
Dr. Molnár Kinga (szerk.): Bevezetés az állattanba (Eötvös Lóránd Tudományegyetem, Természettudományi Kar)