Madárismeret I. képzés - Kezdő madarász
Kurzusunk elvégzése után rácsodálkozol majd, hogy mennyi madár él körülöttünk, mi pedig segítünk eligazodni a tollas kavalkádban.
Kurzusunk elvégzése után rácsodálkozol majd, hogy mennyi madár él körülöttünk, mi pedig segítünk eligazodni a tollas kavalkádban.
A madárismereti témák közül sok ember számára a legizgalmasabb a madárvonulás. Miért és hogyan alakult ki? Honnan tudják a madarak, hogy mikor és merre kell vonulni? Honnan tudják a kutatók, hogy merre és hogyan vonulnak a madarak? Ezekkel a kérdésekkel foglalkozik Madárvonulás képzésünk.
Mindenkinek ajánljuk, aki szeretne többet tudni a madárvonulásról. Különösen ajánljuk azoknak az érdeklődőknek és MME önkénteseknek, akik ellátogatnak a hazai madárgyűrűző állomásokra.
Ha a kertedre egy működő ökológiai rendszerként tekintesz, ez a képzés neked szól.
A madaraknak az emberi környezet is élőhely, amely fészkelőhelyet, táplálékot, búvóhelyet nyújt. A településeken, emberi környezetben megtelepedő madarak ugyanúgy a természet részei, mint az erdők mélyén fészkelő fekete gólya vagy az iszapos vízben keresgélő sárszalonka.
Kötelességünk és érdekünk tehát a velünk élő élővilág megóvása, még akkor is, ha ez bizony sokszor konfliktushelyzettel jár.
Ebben a tananyagban arra vállalkozunk, hogy szemléletmódot, tanácsot, útmutatást adjunk a településeken élő madarak és élőhelyeik védelméhez. Egyaránt szól önkormányzati tisztségviselőkhöz, döntéshozókhoz, civil szervezetekhez és minden polgárhoz.
Ezt a képzést olyan gazdálkodóknak ajánljuk, akik szeretnék megismerni a természetkímélő gazdálkodás alapelveit, módszereit.
Pedagógus, vidékfejlesztési marketing és menedzsment szakértő, az MME szóvivője és a Madárbarát kert program szakmai vezetője.
Ökológus, az MME oktatási koordinátora és kommunikációs munkatársa.
Biológus, ökológus. Szakterülete a fenntartható vidékfejlesztés.