Elkészült és bemutatkozott a Schmidt Egon Madártani és Természetvédelmi Központ
Bár még el sem értünk az év feléhez, talán mégis kijelenthetjük, hogy az MME számára a szombati nap az év egyik legfontosabb napja lehet idén: szűk körben, legfőbb támogatóink és partnereink jelenlétében hivatalosan is átadtuk a Schmidt Egon Madártani és Természetvédelmi Központot.
Ez a kivételes alkalom most kizárólag azoknak szólt, akik nélkül ez a központ most nem állhatna – a rendezvénnyel a kiemelt adományozóinknak és partnereinknek szerettünk volna köszönetet mondani.
A mintegy 80 fős közönséget Karácsony Gergely Budapest főpolgármestere, Kőrösi Levente az Élő Környezetért Felelős Minisztérium természetvédelemért és állatjóllétért felelős államtitkára és Burján Ferenc Óbuda Zöld- és civil ügyekért felelős alpolgármestere köszöntötte. A hivatalos megnyitót megelőzte Chikán Vince– az MME egyik legifjabb támogatójának kürtköszöntője –, majd Dr. Somogyi Péter neurobiológus professzor, a Központ egyik kiemelt támogatója szólt az MME közösségéről és a közös célokról.
Különleges pillanat volt, amikor Schmidt András a Schmidt család nevében felidézte a névadó, Schmidt Egon emlékét, és Kállay Tamás pedig korábbi elnökünk, Kállay György emlékének állított szót.
Haraszthy László az MME újonnan megválasztott elnöke az MME 52 éves útját vázolta fel a legendás Barlang Mozitól egészen a mai napig, Halmos Gergő ügyvezető igazgató az ötlettől az átadóig vezető évtizedes utat mutatta be. Az oktatóközpont felépítésében legnagyobb szerepet játszó Európai Uniós projekt, a Grassland LIFE IP projekt eredményeit Tóth Péter projektkoordinátor mutatta be, Bajor Zoltán az MME korábbi elnöke a Mocsáros Természetvédelmi Terület és a területhez szorosan kapcsolódó Biodiverse City LIFE terveiről adott számot.
Képgaléria: Többek között Karácsony Gergely, Burján Ferenc, Schmidt András, Kőrösi Levente, Kállay Tamás, Haraszthy László és Somogyi Péter tartott köszöntőt
Bemutattuk a Natura 2000 kiállítást
A büféebéd és a kötetlen fogadás mellett a vendégek végre bejárhatták az épületet is. Erre az alkalomra teljesen elkészült az új Natura 2000 tematikájú kiállítás. A tárlat része egy külön vitrin is, amelyet teljes egészében Schmidt Egon emlékének szenteltünk – megtisztelő volt számunkra, hogy ezt a Schmidt család tagjaival közösen nézhettük meg.
Képgaléria: A kiállítást a koncepció tervezői, az Interpret Magyarország Műhely munkatársai mutatták be
A délutáni fakultatív programok során a résztvevők a kiállítás tervezőinek, az Interpret Magyarország Műhely vezetésével járhatták be a kiállítást, szakmai túrán vehettek részt a Mocsárosdűlőn, megtekinthették a Raptormobil bemutatót, vagy egyszerűen csak beszélgethettek a kollégákkal.
A 34 fokos hőség ellenére a lelkesedés töretlen volt – köszönjük mindenkinek, aki álmainkat valósággá tette.
Képgaléria: A 34 fok ellenére kitartó volt a közönség a fakultatív programokon
Hogyan tovább?
A központ a nagyközönség számára még nem látogatható. Jelenleg a nyitás utolsó simításait végezzük, és hamarosan pontos hírt adunk arról, hogy mikortól fogadja a látogatókat a Schmidt Egon Madártani és Természetvédelmi Központ.
A látogatóközpont és a kiállítás „A pannon gyepek és kapcsolódó élőhelyek hosszútávú megőrzése az Országos Natura 2000 Priorizált Intézkedési Terv stratégiai intézkedéseinek megvalósításával” nevű LIFE17 IPE/HU/000018 számú projekt keretében, az Európai Unió LIFE Programjának támogatásával és az Agrárminisztérium, valamint a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium társfinanszírozásával valósult meg.
Ezen kívül több száz magánadományozónknak és szakmai partnerünknek vagyunk hálásak adományaikért!