2011.03.03

Fecskéink hazatérnek - a legerősebb madarak a papírforma szerint egy hét múlva elindulnak




Az ablakon kitekintve, az éjjel hullott tavaszi havat nézve nehéz elhinni, hogy a meleghez, a repülő rovarok vadászatára specializálódott fecskék első példányai napokon belül elindulnak a Szahara déli pereméről, hogy a március 15-ei nemzeti ünnepen néhányukat már itthon köszönthessük. 

Bár mi ezt még nem érzékeljük, az énekesmadarak tavaszi vonulása a vedlés befejezésével, majd közvetlenül az útrakelés előtti  "hiperevéssel" ezekben a napokban elkezdődött a Száhel-övezetben. A megfelelő mértékű zsírfelhalmozást követően elsőként füsti fecskéink "szuper hímjei" a jövő hét közepe táján haza indulnak a Szahara, majd a Földközi-tenger homok és víz sivatagán keresztül. Erről a felkészülési  folyamatról, és magáról a tavaszi vonulásról olvashat itt >> 

Személyi jövedelemadó 1% felajánlásával nélkülözhetetlensegítséget nyújthat madárvédelmi munkánkhoz! A rendelkezéshez szükséges adószámot és tájékoztatást is tartalmazó nyilatkozatot letöltheti itt >>Köszönjük!

Kapcsolódó oldalak

Látogasson el Ön is az Európában egyedülálló lakossági fecske oldalra és védelmüket segítse fecske adatainak feltöltésével. Költési időben innen is elérheti fecske fészekkameránkat, mellyel nyomon követheti költésüket.

A felső kis képen füsti fecske látható

Orbán Zoltán