2010.10.07

Közel kétszázan látogattak ki a Naplás-tóhoz az Európai Madármegfigyelő Napokon - nézze meg fotós, videós beszámolónkat!





Az Európai Madármegfigyelő Napok fővárosi, Naplás-tavi helyszínére közel 200 madárbarát látogatott ki október 2-án. Az MME játékokkal, kiadványokkal madárgyűrűző bemutatóval várta az érdeklődőket, akik olyan, a szakemberek számára is érdekesnek számító fajokkal találkozhattak testközelből mint a zöld küllő, a nagy és kis fakopáncs vagy a csuszka.


A ritkábban hálóba és kézbe kerülő madarak sorát az őszi vonuláskor közönséges fajok bővítették, így kézbe került: fekete rigó; Európa egyik legkisebb madara, az ökörszem; egy, a papagájcsőrű cinegék közé tartozó őszapó csapat; csilpcsalp- és fitiszfüzike, szén- és kék cinege, barátposzáta, erdei pinty. Az ilyen bemutató gyűrűzéseken ritkaságszámba menő fajbőség mellett az egyedszám is fantasztikus volt, ezért több alkalommal is párhuzamosan, két csoportban jelölték, határozták és mutatták be a madarat az egyesület gyűrűzői.

Ez azonban csak az egyik programpont volt a nap eseményeinek sorában, melyekbe fotós, videós beszámolónk segítségével azok is betekinthetnek, akik nem tudtak ott lenni.