2013.05.21

Fülemülék Éjszakája - Beszámoló a Tápió-vidékről




Változatos élőhelyeken, négy helyszínen zajlott a rendezvénysorozat, amellyel egyben a Madarak és Fák Napját is ünnepeltük. Aktivistáink közreműködésével megpróbáltuk közelebb hozni és bemutatni a természet titkait, szépségét a madarak látványán, énekén keresztül.


Tápiószelén a Blaskovich Múzeum parkjában, Nagykátán az Alsó-Tápió melletti NATURA 2000 területen, Tápiószecsőn szintén NATURA 2000  élőhelyen, Kókán pedig a Hajta-patak mellékága mentén haladtunk a túra során. A kirándulások főszereplője természetesen a fülemüle volt, de látható illetve hallható volt az erdei pinty, az erdei pityer, énekes és fekete rigó, vörösbegy, barátposzáta, karvalyposzáta, kerti poszáta, csilpcsalpfüzike, berki tücsökmadár, nádirigó, citromsármány, sárgarigó, kakukk, seregély, örvös galamb, balkáni gerle, vadgerle, tövisszúró gébics és a gyurgyalag is.



Citromsármány (Fotó: Lóki Csaba)

Barátposzáta, csilcsalpfüzike, citromsármány, fülemüle
(Fotók: Orbán Zoltán, Lóki Csaba)


Tápiószecsőn a fokozottan védett haris hallatta jellegzetes hangját, az üde kaszálórét rejtekében. Az akác és a bodzavirág illatával átitatott májusi estéken jelenlévő túrázók új ismeretekkel gazdagodva, élményekkel feltöltődve térhettek haza.


A rendezvénysorozatot közel kétszázan kísérték figyelemmel
(Fotó:
Czira Anita, Mikus Máté )




Személyi jövedelemadó 1% felajánlásával nélkülözhetetlen
segítséget nyújthat madárvédelmi munkánkhoz!

A rendelkezéshez szükséges adószámot és
tájékoztatást is tartalmazó nyilatkozatot

letöltheti
itt >>

Köszönjük!






Kertész László
MME Tápió-vidéki Helyi Csoport

A felső kis képen az érdeklődők csapata látható
(Fotó: Czira Anita, Mikus Máté )