2010.05.05

Környezeti nevelők találkoztak a Nyírségben


 

Az MME környezeti nevelőit összefogó Oktatási hálózat tavaszi találkozójára a Nyíregyháza melletti Harangodi Erdészeti Erdei Iskolában került sor április 24-25-én. A programokat az időjárás is segítette: meleg, tavaszi zsongás vett körül bennünket egész hétvégén.

A megérkezésünk utáni reggelen Tóth Tibor, a gondnok értő vezetésével megetettük a háziállatokat: kecskék, rackajuhok, baromfik, pulykák, páva, házi galambok és egy szamár voltak „elszenvedői” a gondoskodó jelenlétnek. Az állatok közönyösen nyugtázták az újdonsült gondozókat; már hozzászoktak, hogy az erdei iskola látogatói sürögnek-forognak körülöttük.

Délelőtt vendégszerető házigazdánk, Domina Norbert vezetésével betekintést nyerhettünk az erdei iskola programjába, megszemléltük a „szertárat”, ahol bagolyköpetek, agancsok, agyarok és sok más, a környező vidékről származó, vizsgálódást lehetővé tevő természetes dolgok, illetve szakkönyvek, képeskönyvek, az erdei iskola programjához kapcsolódó munkafüzet és egyéb segédanyagok segítik a benti munkát.


A „Csiga öböl” – a fialló csigák élőhelye
(Fotó:Schmidt Emese)


A kiadós ebéd után Dr. Dobos István Péter, a Gödöllői Waldorf Iskola „Greenpici” szakkörének vezetője bemutatta nekünk a szakkör életét és az általuk működtetett „Termik” nyári táborokat is. Részleteket a Termik táborról ITT olvashatnak!
Ezt követve bemutatkozott Kincses László, aki az MME külsős munkatársaként Madarász suli és Madarász ovi foglalkozásokat tart a fővárosban.
Késő délután a Nyíregyházi Főiskolán székelő MME Monitoring Központ programvezetője, Nagy Zsolt mutatta be nekünk a központot és aktuális programjaikat, majd Dr. Szép Tibor vezetésével élvezhettük a nyíregyházi Fülemülék éjszakáját a főiskola melletti Sóstói-erdőben.

Másnap délelőtt végigjártuk az erdei iskolát körülvevő akácos-elegyes erdőt és a benne kialakított tanösvényeket, megismerkedtünk a Harangodi víztározóval, majd a szomszédos homokpuszta gyepen élő ürgéket próbáltuk becserkészni.

Egy újabb kiadós ebéd után a Nyíregyházi Főiskola Botanikus kertjét jártuk be és délután fáradtan, de jókedvűen indultunk hazafelé.

 

Adó 1%-ának felajánlásával, egyéni és céges
adományával is hozzájárulhat a madarak
és más állatfajok védelméhez!

     

     Letölthető 1% rendelkezési nyilatkozat >>

     Egyéni és céges adományozás >>

 

     Köszönjük!