2016.04.01

Állásajánlat - Gazdasági vezető

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) gazdasági vezetőt keres. Az MME több, mint 40 éves működése során nemcsak Magyarország, de Közép-Kelet-Európa legnagyobb természetvédelmi társadalmi szervezetévé vált. A BirdLife International tagjaként aktívan részt vesz a nemzetközi természetvédelmi tevékenységekben.

Feladatok:

  • Az Egyesület jogszerű gazdasági működésének teljes körű biztosítása.
  • Az 5 fős Gazdasági és Adminisztrációs Osztály munkájának irányítása és ellenőrzése.
  • A számviteli, pénzügyi, könyvviteli munka irányítása és felügyelete .
  • Éves zárlati munkálatok, nyitások, adóbevallások, adóbefizetések, éves beszámoló és a Közhasznúsági Jelentés pénzügyi részének határidőre történő elkészítése.
  • Az Egyesület közhasznú és vállalkozási tevékenységének megfelelően elkülönített adminisztrációja.
  • Kapcsolattartás a könyvvizsgálóval és a felügyelő állami és költségvetési szervekkel, hatóságokkal.
  • Az Egyesület költségvetésének összeállítása, megvalósulásának monitorozása.
  • Az Egyesület különböző programjainak költség-ráfordítás típusú elemzése, után-követése és fejlesztő javaslatok tétele az ügyvezető igazgató részére.
  • Javaslattétel a tartalék pénzeszközök legbiztonságosabb befektetésére.
  • Az eszköz-nyilvántartási rendszer működtetésének biztosítása.
  • Az Egyesület pályázati adminisztrációjának irányítása.
  • Az Egyesület helyi csoportjaival való kapcsolattartás, gazdasági ügyeik intézése, tanácsadás.

Elvárások:

  • Minimum 3 éves tapasztalat gazdasági vezetői vagy hasonló felelősségi körű munkakörben
  • Felsőfokú közgazdasági végzettség
  • Mérlegképes könyvelői végzettség
  • Vonatkozó adó- és számviteli jogszabályok naprakész ismerete
  • Informatikai ismeretek, különös tekintettel a könyvviteli rendszerekre
  • Legalább középszintű, aktív angol nyelvtudás
  • Kimagasló felelősségtudat, megbízhatóság
  • Magas etikai normák szerinti munkavégzés
  • Precizitás gyors és hatékony munkavégzés közben
  • Problémamegoldó szemlélet

Előnyök:

  • Nonprofit tapasztalat
  • Elkötelezettség a természetvédelem iránt

Amit kínálunk:

  • A nonprofit szektorban versenyképes jövedelem
  • Meghatározó pozíció Magyarország és a térség legnagyobb természetvédelmi társadalmi szervezeténél
  • Dinamikusan fejlődő, újításokra nyitott szervezet
  • Nemzetközi munkakörnyezet (BirdLife International)

Munkavégzés helye:
Az MME Központi Irodája: Budapest, XII. Költő u. 21.

Jelentkezési határidő:
2016. április 25.

Magyar nyelvű europass önéletrajz és motivációs levél küldésével az allas@mme.hu e-mail címre, fizetési igény megjelöléssel.