Környezeti nevelőink
Környezeti nevelőink kiválasztásánál mind szakmai, mind pedagógiai szempontokat figyelembe vesszük, így egy felkészült, és elkötelezett oktatói csapat segíti a gyermekek ismeretszerzését.
Budapest
Miklós-Bóta Edit - oktatási koordinátor
"Alkalmazott környezetkutatóként végeztem a Pécsi Tudományegyetemen, majd környezetmérnöki diplomát szereztem a Pannon Egyetemen;
itt az MME-nél fő területem az oktatási feladatokkal kapcsolatos koordináció. Az irodai háttérmunka mellett azonban a legörömtelibb feladatban is részt vállalok: a jövő kis reménységeit ismertethetem meg a madarakkal, a természet egyik legszembetűnőbb szépségeivel, és ezen keresztül ültethetem el az ökológiai szemlélet magjait, bízva abban, hogy bennük termékeny talajra kerülve a környezetüket ismerő, tisztelő és becsülő felnőtté válnak majd."
Berecz Kata - oktatási munkatárs
"Biológia földrajz szakos tanár vagyok. 1980-1991-ig szervező titkárként már dolgoztam a Magyar Madártani Egyesületnél - akkor még Tompai Katiként. Ebben az időszakban szerveztük meg az első Madarász Sulit. Aztán a gyerekeim születése a tanári pálya felé sodort. Most újból visszatértem, mert úgy érzem, hogy öröm visszajönni a madarászok nagy családjába környezeti nevelőként."
Erdei Noémi - oktatási munkatárs
"Biológusként végeztem, emellett biológiát és kémiát tanítottam általános- és középiskolásoknak. Több éve az MME tagja vagyok, fiatalkorom óta több szakosztály tevékenységébe is bekapcsolódtam (Varangymentő Akciócsoport, Rákosi Vipera Védelmi Program, madarásztáborok). A Budapesti Denevérvédelmi Csoport alapító tagjaként részt vettem gyerekcsoportok természetvédelmi programjainak szervezésében és lebonyolításában. Kiemelten fontosnak tartom a jövő generáció természetvédelmi oktatását, jelenleg Madarász Ovi és Madarász Suli foglalkozásokat tartok."
Gál-Babicz Ágnes - oktatási munkatárs
"Gyerekkorom óta nagy természetjáró vagyok, ezért a tanulmányaimban is a természet megismerése volt a célom: környezetgazdálkodási agrármérnök és kertészmérnök a végzettségem, jelenleg erdőrezervátumokat kutatok a doktori témám keretében.
Elsősorban növényekkel foglalkozok, a madarászáshoz a Bükki Nemzeti Parkban töltött egyetemi gyakorlatom során kerültem közelebb, azóta már a gyerekeimmel együtt madarászok.
Öt gyerek anyukájaként bátran mondhatom, hogy a megfelelő ismeretterjesztés, a kitartó tanítgatás, a sok-sok természetjárás egy olyan alap, amit ha a gyerekek megkapnak, akkor bízhatunk abban, hogy természetet szerető és tisztelő felnőttek válnak belőlük."
Névery Dorottya - oktatási munkatárs
"Voltam már kellemetlen szagokkal (bűzökkel) foglalkozó környezetmérnök, felszín alatti vizeket védő hivatalnok és szemléletformáló természettudomány-tanár egy alternatív gimnáziumban. Újabban saját upcycling márkámat (tty műhely) építgetem. Emellett ovisokkal kalandozom a madarak izgalmas világában. Nagyon élvezem."
Péter Dávid - oktatási munkatárs
"Gyermekkorom óta csodálkozom a természetre. Ennek élményét szeretném eljuttatni másokhoz is! Érdeklődésem miatt nem kerülhettem el a természettudományi tanulmányokat. Majd az „emberfiókák” hívóhangja miatt a pedagógiait sem. Ez az egyik kifejlődési módja a környezeti nevelőnek. 2017 (az MME-nél 2019) óta tevékenykedem ebben az állapotban. Gyermektáborokban, kirándulásokon pedig már több mint tíz éve osztom meg tapasztalataimat."
Debrecen
Sztrehárszki Lili - oktatási munkatárs
"Kiskorom óta a természet szerelmese vagyok. 2016-ban lettem tagja a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesületnek, mint érdeklődő kisgyermek, most pedig az MME egyik legfiatalabb munkatársaként írhatom rövid bemutatkozásomat. Egy álmom vált valóra ezzel! Nagyon fontosnak tartom a környezeti nevelést. Saját példám alapján is úgy gondolom, hogy a gyermekek ebben az életkorban a legfogékonyabbak, az ilyenkor kapott ismeretek, szemléletformálás, érzékenyítés később tudatosan vagy akár tudat alatt, de meghatározó része lesz az életüknek. A környezet- és természetvédelem a mindennapjaik természetes részévé válik. Célom, hogy minél több kisgyermek érdeklődését, figyelmét felkeltsem, mert a jövő az Ő, a Mi kezünkben van. Felsőfokú tanulmányaimat természetvédelmi mérnök hallgatóként a Debreceni Egyetemen végzem, mert nincs is szebb és felemelőbb annál, ha az embernek a hobbija hivatássá válik."
Börzsöny és környéke
Szitta Imola - oktatási munkatárs
"Kisgyermek korom óta részese vagyok a természetvédelmi munkáknak édesapám által, aki az MME Bükki Helyi Csoportjának elnöke és a Bükki Nemzeti Park nyugdíjas természetvédője. Gyerekkoromban rendszeresen részt vettem gyűrűző táborokban és különböző fajvédelmi projektekben, például kerecsensólyom védelem, uhu visszatelepítés, békászósas és szalakóta védelmi projekt.
Végzettségem alapján képzőművész vagyok, de alkotásaimon is a védett madarakat, állatokat örökítem meg. Mivel gyerekkorom óta foglalkozok gyakorlati természetvédelemmel, ezért én ezt a gyakorlati tudást szeretném közvetíteni a jövő nemzedékének. "